کاهش 5.2 درصدی تلفات حوادث رانندگی نوروز 1392

کاهش 5.2 درصدی تلفات حوادث رانندگی نوروز 1392

 

 

 

بر اساس آمارهای اولیه سازمان پزشکی قانونی، در بازه زمانی 25 اسفند ماه سال 1391 تا 15 فروردین ماه امسال، یکهزار و 136 نفر به علت حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 5.2 درصد کاهش داشته است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی، در حالی که اسفند ماه سال گذشته 30 روز بود و باید یک روز تعطیلات اضافه بازه زمانی 25 اسفند تا 15 فروردین را در نظر گرفت، آمار مرگ های ناشی از حوادث رانندگی نوروزی امسال (یکهزار و 136 نفر) با یک روز بیشتر، نسبت به سال گذشته (یکهزار و 141 نفر)، پنج نفر کاهش پیدا کرد. به بیانی دیگر، چنانچه مرگ های ناشی از تصادفات بر اساس متوسط روزانه محاسبه شود، بر اساس آمارهای اولیه مرگ های ناشی از تصادفات نوروزی سال گذشته هر روز، 57.1 نفر و در تعطیلات نوروزی امسال روزانه 54.1 نفر به علت تصادفات جان باخته اند.

 

بیشترین مرگ های ناشی از حوادث رانندگی نوروز امسال با 804  مورد در جاده های برون شهری اتفاق افتاده است. این عدد 70.8 درصد همه مرگ های ناشی از تصادفات نوروزی امسال است. همچنین 223 نفر ـ 19.6 درصد ـ مرگ ها در جاده های درون شهری و 104 نفر ـ9.2 درصد ـ در جاده های روستایی اتفاق افتاده است. محل وقوع 5 مورد از مرگ های ناشی از تصادفات نوروزی نامعلوم گزارش شده است.

 

بر اساس متوسط روزانه در هر روز از تعطیلات نوروزی امسال استان فارس، 6.1 نفر در استان اصفهان 3.8 نفر و در استان خراسان رضوی 3.5 نفر به علت تصادف، کشته شده اند.

 

بیشترین تعداد مرگ های تصادفات نوروزی با 129 مورد در استان فارس روی داده است، این در حالی است که بیشترین تعداد مرگ ناشی از تصادفات حوادث نوروزی سال گذشته با 97 مورد در خراسان رضوی اتفاق افتاده بود و مرگ های تصادفات نوروزی استان فارس نیز در سال گذشته 91 نفر بود.

 

پس از استان فارس، استان های اصفهان با 79 و خراسان رضوی با 74 کشته، دارای بیشترین تلفات ناشی از تصادفات نوروزی بوده اند. 

 

از سوی دیگر، کهگیلویه و بویر احمد با 8 ، اردبیل با 13 و ایلام با 15 کشته، استان های دارای کمترین تعداد مرگ های ناشی از تصادفات نوروزی بودند.

 

بر اساس این آمار، 13 فروردین با 84 کشته روزی بود که بیشترین تعداد مرگ های حوادث رانندگی نوروزی در آن اتفاق افتاد و پس از آن 10 فروردین با 70 و 6 فروردین با 68 نفر، روزهایی بوده اند که پس از سیزده بدر، بیشترین تعداد مرگ در آن ها اتفاق افتاده است.

 

شایان ذکر است آمارهای ارائه شده تعطیلات نوروزی سال 1392، اولیه است و آمار قطعی مرگ های ناشی از حوادث رانندگی نوروز امسال، اواسط اردیبهشت ماه اعلام می شود.

منبع:سازمان پزشکی قانونی کشور

/ 1 نظر / 35 بازدید
sirvan sheikhi

با عرض سلام خدمت مدیر محترم وبلاگ وبلاگت بسیار عالی و مفید است. تبریک میگم من مدیر سایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای هستم و از شما مهندس گرامی جهت همکاری دعوت میکنم. هدف ما جمع کردن تمام مهندسانی است که در این زمینه فعالیت میکنن و از نظر ما بهترین هستن. و همچنین خیلی امکانات و خدمات دیگه میخاهم به کاربرانمون ارائه بدیم که فعلا در مرحله اول هستیم. لذا اگه ممکنه ما رو بعنوان سایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای (www.acgih.ir) لینک کنید تا قدم اولتان را برای همکاری با ما بردارید - و در عوض در صورتی که در سایت ثبت نام کنید و به ما اطلاع دهید، من به شما سمت نویسنده را میدم که میتونید بر سایر کاربران نظارت داشته باشید. و در صورت فعالیتون میتوانید یکی از مدیران باشید. ما قصد داریم این سایتو به بزرگترین مرجع بهداشت حرفه ای در ایران معرفی کنیم و این کار نیاز به همکاری و تلاش دوستان هست.برای همین منتظر حضور گرمتان هستم. Website:www. acgih.ir مدیریت سیروان شیخی