تشعشعات غیراستاندارد سی تی اسکن، قربانی می‌گیرد

در آمریکا تشعشعات غیراستاندارد سی تی اسکن، قربانی می‌گیرد

 

 

محققان اعلام کردند: پرتوها و تشعشعات ناشی از سی تی اسکن در سال 2007 سبب 29 هزار مورد ابتلا به سرطان خواهد شد و جان نزدیک به 15 هزار نفر را در آمریکا خواهد گرفت.

این یافته که در نشریه آرشیو طب داخلی به چاپ رسیده به مدارک و شواهد علمی قبلی می‌افزاید که نشان می‌دهند؛ آمریکایی‌ها در آزمایشات تشخیص بیماری‌ها،‌ در معرض دوز بیش از حد و غیراستاندارد پرتوهای رادیواکتیو در هنگام سی تی اسکن قرار می‌گیرند که عواقب خطرناکی دارد.

دکتر ریتا رد برگ سردبیر این نشریه خاطرنشان کرد: آنچه از این بررسی‌ها بدست می‌آید این است که دستگاه‌های سی تی اسکن مقادیر قابل توجهی تشعشع به بیمار منتقل می‌کنند و این مقدار بیش از حدی است که ما تصور می‌کنیم و به همین خاطر تعداد قابل توجهی از بیماران بر اثر تماس با این تشعشعات به سرطان مبتلا می‌شوند.

بر اساس آخرین محاسبات،‌ سی تی اسکن‌های انجام شده فقط در سال 2007 جان 15 هزار نفر را خواهد گرفت.

لینک مطلب :

/ 1 نظر / 6 بازدید
رحیم بهوندپور

مهندس عزیز جهت اطلاع همکاران از این مقاله لطفا این متن را در وبلاگ خود بگذارید بررسی استفاده از تجهیزات الکتریکی در اتمسفر¬های دارای پتانسیل انفجار EX این مقاله بسیار کاربردی و آموزشی برای همکاران شاغل در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی میباشد چکیده: همواره در صنایع نفت و گاز، اتمسفر­های دارای پتانسیل انفجار وجود دارد، نصب دستگاه­های الکتریکی در این صنایع با این پرسش همراه است که آیا دستگاه مورد نظر ضد انفجار(EX) می­باشد؟ اگر ضد انفجار می­باشد در چه زون­هایی می­توان استفاده کرد؟ به همین خاطر قسمت­های مختلف صنایع نفت و گاز را به زون­های خطر تقسیم کرده و نصب دستگاه­های الکتریکی در این زون­ها بر طبق استانداردهای مختلف از جمله IP، IEC، BS، UL انجام می­گیرد. در این گردآوری و ترجمه سعی گردید استانداردهای مختلف را با توجه به زون­های خطر برای نصب دستگاه­های الکتریکی به منظور استفاده کارشناسان برق، ابزار دقیق، بهره برداری، HSE و کاهش ریسک­های انفجار و آتش­سوزی ناشی از نصب دستگاه­های الکتریکی در اتمسفر دارای پتانسیل انفجار توض