بیماریهای ناشی از کار

فاکتورهای شغلی این سندروم چه مواردی هستند ؟

مطالعات کمی وجود دارد که نشان دهنده ارتباط میان کارهای دستی و سندروم مدخل خروجی قفسه سینه است . بهر حال فعالیت های کاری درگیر با پوسچرهای طولانی مدت همچون حمل بارهای سنگین بر روی شانه ، خمیدگی شانه ها به پشت و پائین ، قرار گرفتن شانه به سمت بالا می تواند موجب التهاب و تورم تاندونها و عضلات در شانه ها و بازوها شود . وقتی که التهاب و تورم ایجاد می شود می تواند بر روی اعصاب و عروق خونی واقع در میان شانه ها و گردن فشار وارد آورد . ضعف عضلات شانه ، گردن کشیده و شانه های خمیده ، پوسچر نامناسب و چاقی ممکن است در ایجاد سندروم مدخل خروجی قفسه سینه مشارکت نمایند . زنان کمی بیشتر ممکن است به این بیماری مبتلا شوند .

 

علائم سندروم مدخل خروجی قفسه سینه چیست ؟

علائم این سندروم شامل : درد ، ضعف بازو و دست و بیحسی در بازو و انگشتان . در بعضی موارد ممکن است حس لامسه و احساس گرما و سرما کاهش یابد .

 

TOS را چگونه تشخیص دهیم ؟

تشخیص توسط سابقه پزشکی و آزمایشات فیزیکی انجام می شود . تست های آزمایشگاهی اختصاصی به تشخیص بیماری کمک می کند .

 

TOS  چگونه معالجه می شود ؟

معالجه اولیه بیماران مبتلا به سندروم مدخل خروجی قفسه سینه در ابتدا شامل یک برنامه ریزی دقیق ورزش درمانی می باشد . اجتناب از فعالیت های کاری که مشکوک بر ایجاد این بیماری می باشد ، ضروریست . پزشکان ممکن است برای کاهش درد و التهاب ، داروهای ضد التهاب تجویز نمایند . در بعضی موارد که علائم برای مدتی طولانی ادامه مییابد ، عمل جراحی ممکن است ضروری باشد.

 

چگونه می توانید از ابتلا به TOS  پیشگیری کنیم ؟

برای پیشگیری از سندروم مدخل خروجی قفسه سینه باید بر روی طراحی و طراحی مجدد محیط کار تمرکز کنیم بطوریکه کارگران از حمل بارهای سنگین ، کار کردن در بالای سر و بلند کردن بار در حالتی که بازوها در سطحی بالاتر از شانه قرار گرفته اند ، اجتناب نمایند . آمادگی روتین با عضلاتی نیرومند و پوسچر بهبود یافته می تواند موجب کاهش فشار بر روی عضلات و عروق خونی شود .

/ 1 نظر / 52 بازدید
مهران قلعه نوی

سلام از تذکر شما متشکرم مشکل تحت بررسی است