بیش از 4000 حادثه ناشی از کار در سه ماهه اول سال

بیش از 4 هزار نفر از بیمه شدگان اصلی سازمان تامین اجتماعی دچار حادثه ناشی از کار شدند

تعداد بیمه شدگان حادثه دیده ناشی از کار 4 هزار و 426 نفر در سه ماهه اول سال 88 بوده است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین­الملل سازمان تأمین اجتماعی، به نقل از دفتر آمار و محاسبات این سازمان، از این تعداد 4 هزار و 108 نفر در داخل کارگاه ها، 262 نفر در خارج کارگاه ها و 56 نفر نیز هنگام رفت و آمد به محل کار، حادثه دیدند.
گفتنی است ، بیشترین زمان وقوع حوادث مربوط به صبح با 2 هزار و 997 نفر اعلام شده است.
همچنین زمان عصر و شب با تعداد یک هزار و 168 نفر و 261 نفر به ترتیب میزان زمان وقوع حادثه را به خود اختصاص داده اند.
لازم به ذکر است،بیشترین علت وقوع حوادث به دلیل بی احتیاطی بیمه شدگان بوده است زیرا آماری بالغ بر 2 هزار و 629 نفر را شامل می شود.
خاطر نشان می شود، از جمله علل وقوع حادثه می توان به وسایل بی حفاظ، وسایل معیوب، بی احتیاطی (که بیشترین آمار حادثه دیدگان را در بر می گیرد)، نور ناقص، تهویه نامطلوب،لباس خطرناک، فقدان اطلاعات، عدم آموزش، عدم استفاده از وسایل حفاظتی، عدم رعایت مقررات ایمنی، ازدحام و بی نظمی تجهیزات و سایر علل اشاره کرد.
همچنین مواردی از قبیل سایر علل با یکهزار و 39 مورد، وسایل بی حفاظ با 330 مورد، وسایل معیوب به تعداد 200 مورد به ترتیب بیشترین میزان های حوادث را از آن خود کرده اند.
/ 5 نظر / 35 بازدید
مهرزاد ابراهیم زاده

با سلام وبلاگ زیبا و جالبی دارید می خواستم نظرتون را راجع به مطالب وبلاگ و ویرایش مطالب بدونم . متشکرم

وحید یدالهی

سلام مهندس جان از اینکه قبول زحمت فرمودید ممنونم کد جاوا و لینک فیلم های آموزشی به ایمیل یاهویتان ارسال شد انشالله جبران کنیم. موفق و پیروز باشید یدالهی

رحیم

سلام مهندس خوبی انشا الله چه خبرا؟ چکار میکنی؟ تبریک میگم بخاطر وبلاگ به دوستان هم سلام برسون در گروه وبلاگ من ثبتنام کن

سعيد

سلام. قوانين كشور در مورد كار با مواد مضر مثل آزبست چيست؟ من در يك پروژه كار ميكنم. آيا اگر كارگران ايمني و آموزش لازم را در مورد اين مواد نداشته باشند من حق قانوني براي توقف و آموزش آنها دارم؟ لطفا در وبلاگ من پيام بگذاريد.

وحید

وبلاگ عالی دارید مهندس درصورت تمایل وبلاگ ما را لینک نمایید با تشکر.