امواج ماهواره ای ضابطه مند می شود

توسط سازمان حفاظت محیط زیست :
امواج ماهواره ای ضابطه مند می شود

 

بزرگنمایی

 

 سازمان حفاظت محیط زیست در حال تدوین دستورالعمل استقرار آنتن های تلفن همراه و پارازیت ماهواره است.

 

   به گزارش سبزپرس پس از انعکاس اخباری درباره ارسال پارازیت برای مقابله با امواج ماهواره ، معاون محیط انسانی سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به انتشار امواج مغناطیسی قوی در فضا و آلوده کردن محیط و تاثیر آن بر سلامت انسان هشدار داد.
   حسن اصیلیان در پاسخ به این پرسش که آیا تاکنون اقدامی از سوی محیط زیست برای بررسی این مبحث صورت گرفته است،‌ گفت: تاکنون فعالیتی در این زمینه صورت نگرفته است. زیرا در حال مطالعه و جمع بندی پیرامون آنتن های BTS بوده ایم.
   او در ادامه گفت: تلاش ما بر این است تا به ضابطه ای برای محل استقرار این آنتن ها به ویژه در شهرها برسیم تا آسیب های وارده به محیط انسانی به حداقل خود برسد.
   معاون محیط انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به پارازیت ارسالی بر ماهواره نیز از نوع "امواج مایکروویو و راداری" است، گفت: در صورتی که دستورالعمل استقرار BTS تدوین شود، می توانیم آن را به پارازیت ماهواره نیز تسری دهیم.
   حسن اصیلیان افزود:‌ برای تدوین این ضوابط مکاتباتی نیز با صاحبنظران دانشگاهی انجام شده است که طی هفته های آینده نتایج آن اعلام خواهد شد. 
  پیش از این کمیسیون بهداشت مجلس، وزیران ارتباطات و اطلاعات و معاون سلامت وزارت بهداشت را برای ارایه گزارش های خود به مجلس فرا خوانده بود. همچنین  رییس کمیته ارتباطات مجلس نیز در پی ابراز بی اطلاعی رضا تقی پور، وزیر ارتباطات از ارسال این امواج خواستار سئوال از رییس جمهور به عنوان مقام بالاتر شده بود. 

لینک خبر : سبز پرس

/ 0 نظر / 40 بازدید