کاهش 2.6 درصدی فوتی های حوادث کار در سال جاری

کاهش 2.6 درصدی فوتی های حوادث کار در سال جاری

در دو ماهه اول سال جاری 265 نفر در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد فوتی های این فوتی ها 272 نفر بود، 2.6 درصد کاهش یافته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در دو ماهه نخست امسال 263 مرد و دو زن در حوادث کار جان باخته اند که در این میان سقوط از بلندی با 127 فوتی بیشترین تعداد متوفیات حوادث ناشی از کار را در برمی گیرد.

پس از سقوط از بلندی، برخورد جسم سخت  با 61 فوتی و برق‌گرفتگی با 35 فوتی در رتبه های بعدی دلایل مرگ بر اثر حوادث ناشی از کار قرار دارند.

در این مدت استان های تهران با 48 فوتی، خراسان رضوی با 25 فوتی و کرمانشاه با 17 فوتی بیشترین تعداد بلفات حوادث ناشی از کار را داشته اند که این آمار در هر یک از استان ها در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ترتیب 14.3، 56.3 و 41.7 درصد افزایش داشته است.

همچنین استان های خراسان جنوبی با یک فوتی و اردبیل، خراسان شمالی، زنجان و سمنان هر کدام با دو فوتی کمترین مرگ بر اثر حوادث ناشی از کار را طی فروردین و اردیبهشت امسال داشته اند ضمن آنکه استان ایلام طی این مدت هیچ مرگی بر اثر حوادث کار نداشته است.

یادآور می شود از کل فوت شدگان حوادث ناشی از کار در دو ماهه اول امسال تنها دو نفر زن بودند که به دلیل برق گرفتگی در استان های مازندران و همدان جان خود را از دست داده اند.

کاهش آمار فوت شدگان حوادث ناشی از کار در دو ماهه ابتدای سال در حالی صورت می گیرد که در سال گذشته با افزایش این آمار در کشور مواجه بودیم. به نحوی که بر اساس آمارهای موجود در سال گذشته هزار و 795 نفر در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست داده‌بودند که این رقم در مقایسه با سال قبل از آن که تعداد فوتی های حوادث کار هزار و 507 نفر بود، 19.1 درصد بیشتر بود.

همچنین از کل تلفات حوادث ناشی از کار در سال گذشته هزار و 770 نفر مرد و 25 نفر زن بودند.

منبع: پزشکی قانونی

/ 1 نظر / 85 بازدید
فاطمه توفیقی

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت همشهری محترم خیلی خوشحالم که وبلاگ به این خوبی دارید من مسئول ایمنی و بهداشت شرکت پرقو(تینا) هستم. خیلی خوشحال میشم با وبلاگ ما که تو زمینه فرهنگیه تبادل لینک داشته باشید. البته به زودی بله روزش خواهم کرد. خیلی اتفاقی با سرچ توی گوگل بابت لیفتراک،وبلاگتونو دیدم. منتظرتون هستم.[گل]