اضافه کار زیاد احتمال بیماری قلبی را 60 درصد افزایش می‌دهد!

اضافه کار زیاد احتمال بیماری قلبی را 60 درصد افزایش می‌دهد!

مطالعه ای تازه حاکی است خطر بیماری قلبی در کسانی که روزهای زیادی اضافه کاری می کنند و 10 یا 11ساعت سر کار هستند حدود 60 درصد افزایش پیدا می کند.

این یافته حاصل مطالعه ای به روی شش هزار کارمند دولتی در بریتانیا است که در "نشریه قلب اروپا" چاپ شده است.

پس از در نظر گرفتن و احتساب عواملی مانند کشیدن سیگار بر سلامت قلب، پزشکان دریافتند خطر بیماری قلبی در کسانی که روزانه سه تا چهار ساعت اضافه کاری می کنند 60 درصد بالاتر است.

متخصصان می گویند این یافته ها مؤید لزوم ایجاد توازن میان کار و زندگی شخصی است.

در مجموع در این مطالعه 369 مورد وجود داشت که در آنها افراد در اثر بیماری قلبی درگذشتند یا دچار حمله قلبی یا آنژین صدری شدند.

و به نظر می رسد شمار ساعاتی که فرد اضافه کاری می کنند قویا به بسیاری از این موارد مرتبط است.

محققان گفتند که این وضع می تواند چند توضیح داشته باشد.

کسانی که وقت بیشتری را سر کار می گذرانند وقت کمتری را صرف ورزش، آسایش و تخلیه روحی می کنند.

همچنین احتمال آنکه این افراد تحت فشار روحی، مضطرب یا افسرده باشند بیشتر است.

میانا ویرتانن، محقق ارشد این مطالعه از موسسه فنلاندی "بهداشت شغلی" در هلسینکی و دانشگاه کالج لندن گفت: بیش از آنکه مطمئن شویم که اضافه کاری باعث بیماری قلب و عروق می شود باید تحقیقات بیشتری انجام شود.

کتی راس، پرستار ارشد در بنیاد قلب بریتانیا که از تامین کنندگان مالی این پژوهش است گفت: این مطالعه سوالات بیشتری درباره نحوه تاثیر زندگی کاری ما بر خطر بیماری قلبی پدید می آورد.

او افزود: هرچند محققان وجود ارتباطی میان روزانه سه ساعت اضافه کاری یا بیشتر با مشکلات قلب را نشان دادند، اما علل افزایش این خطر روشن نبود.

منبع : سلامت نیوز

/ 2 نظر / 4 بازدید
نیلوفر احمدی

با سلام و تشكر از مطالب مفيد و كاربردي وبلاگ شما در خصوص برگه هاي ايمني مواد شيميايي MSDS در بيمارستانها اين فايل را مطالعه فرمائيد . با تشكر http://imenivabehdasht.persianblog.ir/post/51/

فرشاد یاری

افتتاح سایت اینترنتی انجمن صنفی ایمنی و بهداشت حرفه ای استان کرمانشاه با سلام احتراماً به استحضار شما مدیر محترم وبلاگ و همکار عزیز می رساند که در راستای تبادل اطلاعات و تجارب ارزشمند همکاران و همچنین به منظور تسهیل در امر ارتباط اعضای انجمن با هیئت مدیره و دیگر اعضا و همچنین لزوم اطلاع رسانی درست و به موقع در خصوص اخبار انجمن صنفی ایجاد یک سایت اینترنتی در دستور کار هیئت مدیره و به خصوص بنده قرار گرفت . در اینجا جا دارد به اطلاع کلیه عزیزان و همکاران برسانیم که سایت مذکور به آدرس اینترنتی زیر افتتاح گشته و آماده تبادل لینک با سایتها و وبلاگهای ورتبط با بهداشت حرفه ای می باشد. در صورت تمایل ما را با نام بالا و آدرس زیر لینک کنید و به ما هم اطلاع بدهید تا تبادل لینک انجام شود و همکاریمان مستمر گردد. www.KOSHCA.com با تشکر فراوان فرشاد یاری مسئول ستاد فناوری اطلاعات انجمن صنفی ایمنی و بهداشت حرفه ای استان کرمانشاه